moda çekimi

Moda Çekimi

Modanın her geçen yıl değişkenliği sonucu yeni ürünler ve markalar piyasadaki yerini alır. Köklü kuruluşların yanı sıra piyasaya yeni katılan firmaların piyasada kalabilmesi için reklam ve tanıtım çalışmalarına ağırlık vermeleri gerekir.

Aşağı yukarı her firma piyasaya sunduğu ürünlerin bir arada toplandığı moda çekimleri yapılmış olan katalogları piyasaya sürerler. Bu kataloglarda kış sezonu ve yaz sezonuna dair çekimlere rastlanabilir. Firmalar genelde kış sezonu çekimlerini sonbahar gibi yaz sezonu çekimlerini ise ilkbahar gibi hazırlayıp, fotoğraf çekimine sunarlar.

Fotoğraf çekimlerinde doğru bakış açısı ve farklı yaratıcılık gerekir. Firmamız bünyesinde çalışan uzaman ve eğitimli fotoğraf sanatçıları tarafından sizin yapmış olduğunuz o eşsiz kreasyon takipçilerine moda çekimleri ile sunulur.
Önceliği müşteri memnuniyeti ve insan sağlığı olan firmamızda, müşterinin görüşleri alındıktan sonra, sizin isteklerinizle, fotoğrafçımızın yaratıcılığı harmanlanarak ortaya farklı ürünler sunulur. Moda çekimleri sırasında profesyonel fotoğraf makineleri ve tüm lensleri kullanılır. Lens değişikliği gerek görülürse yapılır.

En son teknolojik ürünlerin kullanıldığı çekimlerde dijital profesyonel makinelere ağırlık verilir. Bu makinelerde çektiğiniz pozu anında görebildiğiniz için isterseniz yeniden çekebilirsiniz. Bu makineler ile film şeritleri kullanmaya gerek kalmadığından çekilen görüntüler hafıza kartları aracılığıyla bilgisayar ortamına aktarılabilir.

Böylece alandan da tasarruf edilir. Görüntüler bilgisayar ortamına aktarıldıktan sonra, bilgisayar ortamında da son teknolojik programlar kullanılarak, fotoğraf üzerindeki kusurlar yok edilebilir. Fotoğrafçı isterse fotoğrafı değişik modlara sokabilir.

Önemli olan kreasyonun en çarpıcı şekilde verilmesidir. Moda çekimleri ile müşteri kat sayınız iki katına çıkabileceği gibi satışlarınızda artış olur. Mağazaya gelen müşterinin ürünlerinize tek bir yerden ulaşması için kataloglar hazırlanabileceği gibi mağazanızın elektronik ortamında da bu fotoğraf bulunabilir.

Dijital platform üzerinden katologta olduğundan daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. İnternet çağında tüm işler internet üzerinden yürütüldüğü için dünya çapında üne sahip olabilirsiniz.
Moda çekimleri sırasında ürün tek başına çekilebileceği gibi genelde mankenlerden yardım alınır. Kıyafetin vücutta nasıl durduğunu gösteren fotoğraf çekimleri insanların ilgisini daha çok çeker. Çünkü kendi vücutları ile kıyas yaparak, ürünü satın almak isterler.