reklam filmi çekimiTanıtım Filmleri

Tanıtım filmleri Profesyonel ekip ve ekipmanlar ile özenle hazırlanmaktadır. Tanıtım filmi hazırlanmadan önce ekibimiz sizlere en etkili filmi hazırlayabilmek için senaryo ve çekim planları hazırlamaktadır. Tanıtım filminiz için hazırlanan senaryo ve planlara göre ekip, ekipman belirlenip, gerekli bütçe oluşturulduktan sonra size bu dökümanlar yazılı olarak sunulmaktadır. Onay verilen bütçe ile tanıtım filmi senaryosuna göre metin hazırlanıp gerekli çekimler yapılmaktadır. Görsel efektleri ve animasyonları eklenen film onay aldıktan sonra  kopyaya girmektedir.

Tanıtım filmi çekimi nasıl yapılır?

Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firma ya da şahıslar tanıtım filmleri ile çalışmalarının reklamını yapar. Bu yazımızda sizle tanıtım filmi çekimi nasıl yapılır, neden yapılmalıdır sorularının cevaplarını paylaşacağız.

Video prodüksiyon şirketleri ile anlaşarak sahip olabileceğiniz tanıtım filmleri; istenilen her ürün, marka ya da proje için çekilebilir. Profesyonel kişilerce yapılan her tanıtım filmi, sonunda mutlaka başarıya, en başta amaçladığınız hedefe ulaşır.

NEDEN TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ?

Müşteri odaklı, mesaj içerikli, şirket ya da ürün tanıtımı, proje sunumu, kurumsal tanıtım filmi vb. birçok örnek dahilinde tanıtım filmi çekimine başvurulabilir. Siz de hedef kitlenizi, tanıtım filmi çekerek amaçladığınız, uyandırmak istediğiniz bilinci, ne tür bir video tasarımı istediğinizi planlayarak işe başlayabilirsiniz.

Günümüzde pek çok insan, akış içerisinde karşısına çıkan tanıtım reklam ya da filmlerine isteyerek ya da bir şekilde maruz kalarak izlemiş oluyor. Televizyon, metro ve metrobüs ekranları veya internet üzerinden yayınlanan tanıtım filmleri kısa zamanda çok büyük bir kitleye ulaşabiliyor. Sektörel fuarlarda, yapılacak olan sunum ya da seminerlerde, marka etkinliklerinde de tanıtım filmlerinin farklı noktalardan döndürülmesi imaj açısından büyük önem taşır. Bu şekilde geniş bir yelpazeye karşı kendinizi kolay bir şekilde tanıtmış olursunuz. Ama hepsinden önce yukarıda anlattığımız gibi ilk olarak karar vermeniz gereken asıl çekim nedeninde fikir birliğine varmalısınız. Tanıtım filmi çekmenizdeki amaç satış mı, motivasyon mu, proje sunmak mı, ürün odaklı mı, duyuru yapmak mı, başarı hikayenizi paylaşma mı, marka bilinirliğini artırmak mı…

ETKİLİ BİR TANITIM FİLMİ NASIL OLUR?

Reklam ve pazarlama dünyasında insanları etkilemek için kısıtlı bir süreniz var. İlk birkaç saniye ile etkili bir giriş yapmalısınız ki insanlar tanıtım filmi çekiminizin devamını da dikkatli bir şekilde izlemeye devam etsin.

Bu noktada devreye tanıtım filmi için belirlediğiniz hedefler ve diğer ayrıntılar doğrultusunda kreatif bir çalışma dönemi giriyor. İnsanları sıkmayacak, aksine büyüleyecek görselliğe ve hikayeye; kısa ama öz bir şekilde mesajı karşı tarafa direkt olarak aktaracak bir dile ihtiyacınız var. Yani; sıradan çekim stillerinin yerini sıradışı fikirler almalı, insanları tanıtım filmini izleyip dinlemeye ikna edecek bir sloganınız olmalı…

Mesela tanıtım filmi çekiminizi başarı hikayesi kapsamında oluşturmak istiyorsunuz. O zaman ürününüzden ya da sizden aldıkları hizmetten memnun kalan insanların bu durumu kendileri anlatmalı, mantıkla ve inandırıcı sebepler sunmalarını, sizin farkınızı anlattıkları tanıtım filmi istediğiniz başarılı noktaya ulaşmakta hiç de zorlanmayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra elbette iyi bir tanıtım filmi çekimi farklı fikir bulmakla olmuyor… Teknik olarak üst seviyede bir çekimin yapılması da teknolojinin tüm yeniliklerinin kullanılabilir olması da önemlidir. Film çekimini yapacak olan ekibin son model kamera ve ekipmanlarına sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Son zaman popüler stili drone ile çekim ise artık tanıtım filmi çekimi dünyasında olmazsa olmaz bir noktada yer alıyor.

 

Tanıtım filmi hazırlama aşamaları

Farklı markalar, ürün ve projelerini anlatabilmek için çareyi reklam çalışmaları yapmakta buluyor. Bunun için tanıtım filmi hazırlama aşamalarını dikkatle inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

İyi bir reklam stratejisi oluşturmak günümüzde marka bilinirliği, ürün satışı ve hedef kitleye ulaşabilmek için oldukça önemli bir noktada yer alıyor. Marka ve müşteri tarafının insanlara sunmak istedikleri özellikleri, ayrıcalıkları ne ise bunun üzerinden tasarladıkları bir çalışmayı tanıtım filmi hazırlama aşamalarına bölerek hayata geçirmesi  gerekir.

TANITIM FİLMİ NASIL YAPILIR?

Sektörde kalıcı olmanız, insanların hafızasında yer edinmeniz için tanıtım filmi hazırlama aşamalarının ve sonuçta ortaya çıkacak olan video çalışmasının profesyonel ellere teslim edilmesi en doğrusudur. Bu konuda tecrübeli, sağlam ve güvenilir referansları olan prodüksiyon şirketleri ile uzun toplantılar sonucunda kararlaştırmış olduğunuz tema üzerinden ilerleyebilirsiniz. Çalışacağınız kişilerin iletişiminin kuvvetli olmasına, yetenekli ve özgün işler ortaya koyabilmelerine özellikle dikkat etmelisiniz. Süreci sorunsuz geçirmek, başarılı bir tanıtım filmi hazırlama dönemi yaşamak için ekiple uyumlu olmanız önemlidir.

Çalışmanızı gerçekleştireceğiniz ekip ile anlaştıktan sonra artık senaryo hazırlama sürecine gireceksiniz. Tanıtım filminizin ön plana çıkmasını istediğiniz özelliği doğrultusunda markalar için olumlu değer yaratacak hikayeler oluşturulmalıdır.

Artık okumanın yerini izlemeye, dinlemeye bırakan kitlelere hitap edebilmek için estetik algının ön planda olduğu, merak uyandıran tanıtım filmleri popüler… Bunun için kısa bir zaman zarfında vermek istediğiniz mesajı en etkili şekilde videoda anlatıyor olmanız gerek. Rakiplerinizden sıyrılarak ön plana çıkmak ve insanlar arasında tanıtım filminiz ile konuşulabilmek için akılda kalıcı proje ve replikler üretmek şart.

TANITIM FİLMİ HAZIRLAMAK İÇİN KULLANILAN PROGRAMLAR

Nitelikli bir tanıtım filmi hazırlamak için elbette senaryo, tema ve oyuncu seçimleri önemli. Ancak işin bir de çekim ve teknik özellikler kısmı var… Bunun için tanıtım filmi hazırlama aşamalarında en sık kullanılan, profesyonel bir şekilde çalışmanızı sağlayan programları bilmeniz gerekiyor. Bu programlara örnek olarak After Effects, Edius ve Adobe Premiere’ı söyleyebiliriz.

TANITIM FİLMİ KONSEPTLERİ

Tanıtım filmi hazırlama döneminde ilk olarak hazırlanacak konsept belirlenir. Marka ve müşteri neye dikkat çekmek istiyorsa, o yönde çalışmalar yapılır. Genel olarak ürün ya da hizmet tanıtımının anlatıldığı videolar görüyoruz. Bunun yanı sıra başarı hikayeleri de tanıtım filmlerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ayrıca animasyon kullanılarak yapılan videolar, sosyal medya için hazırlanan filmler, televizyon ekranları için tasarlanan tanıtım reklamları ile çeşitli etkinlikler için hazırlanan tanıtım filmi konseptleri bulunur.

TANITIM FİLMİ HAZIRLANMA SÜRECİ

 

Tanıtım Filminde Hangi personel görev alır?

Tanıtım filmi detayları ile ilgili tüm sorularınız için ekibimiz sizlere ücretsiz danışmanlık vermektedir.

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

Seminer, sergi, toplantı gibi firmanızı ilgilendiren özel günleri kayıt altına almak istiyorsanız, kurumsal tanıtım filmi çekimi için doğru adresesiniz demektir. Firmamız tarafından verilen hizmetten memnun kalmanız için her şey yapılır. Önceliği müşteri memnuniyeti olan firmamızda alanında uzman, eğitimli kişiler çalışırlar. Sizin ne istediğinizle kendi yaratıcılıklarını harmanlayıp, ortaya dikkat çekici görsel şölenler çıkarırlar.

Hangi sektörde hizmet verirseniz verin, sizi sektörün öncüsü yapacak olan tanırım filmleri ile hayatınız değişir ve müşteri kat sayınız iki katına çıkar.

Kurumsal tanıtım filmi çekimi, firmaların hizmet verdikleri sektörü kısa süre içerisinde görsel ve işitsel unsurlarla anlatacağı gibi sadece görsel unsurlarda kullanılabilir. Fotoğraf çekimleri sadece görsel unsur olduğu için fotoğrafı çeken kişini bakış açısı ve anlatmaya çalıştığı konu önemlidir. Çünkü tek başına müşteriyi kendine kilitleyebilmelidir.

Firmamızda bulunan profesyonel fotoğrafçılar, bu işi keyif alarak yaparlar. Aldıkları keyif işlerine yansıdığı için başarılı sonuçlar çıkar. Fotoğraf çekimleri dışında tanıtım filmi çekimleri de kullanılır. Kurumsal firmalar en çok tanıtım filmi çekimlerini seçerler.

Firma ile görüştükten sonra firmanın ne istediği ve en çok hangi konuya ağırlık verilmesi gerektiği öğrenilir. Daha sonra alanında uzman ekip; kameramanından ışıkçısına kadar herkes özveri ile çalışır. Kurumsal tanıtım filmi çekimi kaliteli, güvenli, sektörde nerde olduğu, müşterinin çekimi yapılan firma ile çalışması sonucunda kazancı ne olacak gibi sorulara cevap verilir. Tanıtım filmleri aydı zamanda işitsel unsurla da desteklenir.

Bu yüzden fotoğraf çekimlerine göre daha çok müşteri çeker. Yapılan çekimlerin samimi olması için kurum içindeki personelden yardım alınır. Hazırlanan tanıtım filmi kurum sahibine izlettirilir. Onay verilirse kendi web siteleri başta olmak üzere tüm dijital platformda ve kitle iletişim araçlarında kurumsal çekimler yayınlanır.

Son yıllarda internet her alanda kullanılmaya başlandıktan sonra kitle iletişim araçlarından çok, dijital platformdaki reklam ve tanıtım çalışmaları kazancı ve takipçi sayısını artırmıştır. Kurumsal tanıtım filmi çekimi, kitle iletişim araçlarından çok bu gibi ortamlarda yayınlanırsa müşterilerinizin olan ilgisi artar. Firma olarak yapmış olduğumuz tüm fotoğraf ve film çekimlerini müşterilerimizi mağdur etmemek için en uygun fiyata yapmaktayız.

OTEL TANITIM FİLMİ

Otel Tanıtım Filmi Çekimi sektöründe iddialıyım diyorsanız ve bulunduğunuz bölgede hatta ülkede öncü olmak istiyorsanız, reklam ve tanıtım çalışmalarına ağırlık vermeniz gerekir. Çünkü insanları bilmediği yere götürmek zordur. Ancak tanıtımı yapılmış yerler cezbeder.

Reklam ve tanıtım çalışmaları için fotoğraf ve film çekimi yaptırabilirsiniz. Alanında uzman ve eğitimli kişilerce hazırlanan tanıtım filmlerini firmamız en uygun fiyata hazırlamaktadır. Gerek fotoğraf çekimlerinde gerek film çekimlerinde firma olarak en son teknolojik ürünleri tercih ederiz. Fotoğraf makinelerinde profesyonel makineler ve gerek duyulursa lensleri kullanılır.

Otel Tanıtım Filmi Çekimi kameramanı, yönetmesi, ışıkçısı en son model teknolojik ürünler ile çekim yaparlar. Konaklama tanıtım film çekimleri bittikten sonra çekilen görüntüler bilgisayar ortamına aktarılır. Burada gerekli olan tüm düzenlemeler yapılır. Bazen ekleme ya da çıkarma işlemi de yapılabilir.

Otel Tanıtım Filmi Çekimi içerisine müşterilerin algısını daha çok çekmek için işitsel ve görsel unsurlar yerleştirilir. Tanıtım filmi konaklamanın konseptine uygun müzikle desteklendikten sonra en son hali kurum sahibine izlettirilir. Kurum sahibi okey verirse tanıtım filmi yayınlanır.
Otel Tanıtım Filmi çekimlerinde müşteri memnuniyetine ve insan sağlığına öncelik verildiği için tüm tedbirler alındıktan sonra çekimler başlanır. Firma olarak çekime başlamadan önce konaklama sahibi ile görüşüp, düşüncelerini öğrendikten sonra yaratıcı ekibin söylediği düşünceler ile harmanlanıp, ortaya yeni bir bütün çıkarılır. Düşünde oluşturulduktan sonra film içerisinde konaklama içerisinde ne varsa; yeme- içme, yüzme, animasyon gibi bölümler gösterilir.

Her saniyeye bir görüntü düşecek şekilde film çekimi tamamlanır. Film içerisinde hizmet ve ürün tanıtımında ister oyunculardan yardım alınır ister konaklama personelinden yardım alınır. Bu tamamen kurumun seçimidir. Firma olarak buna uyulur. Otel personelinin çalışması daha samimi görüntüler oluşturur.
Reklamı izleyecek kişiler öncelikle samimiyet beklediği için firma olarak bunu vermeye çalışırız. Kaliteli, güvenli ve hd standartlarındaki çekim kalitesi ile müşteri sayınız iki katına çıkar. Müşterinin konaklamadan ne beklediği sorusuna cevap verecek olan tanıtım filminde kısa bir tatile çıkmış olur. İster günü birlik ister aylı olsun temizliği ve personelin güler yüzlülüğü, çalışkanlığı ile konaklamada rahat edileceği gösterilir.

TATİL KÖYÜ TANITIM FİLMİ

Cennet gibi tatil köyüne sahipseniz; ancak yeterince müşteriniz yoksa reklam ve tanıtım çalışmalarınız yetersiz demektir. Kurumunuz ne kadar iyi olursa olsun, nokta atışı yapan tanıtımınız yoksa müşterilerin sizi tanıması zaman alır. Reklam ve tanıtım filmini alanında uzman kişilere çektirdiğiniz takdirde, müşteri sayınız bir anda iki katına ulaşabilir.

Tatil köyü tanıtım filmi çekimi için profesyonel ekibin farklı bakış açısı ile sunduğunuz hizmet harmanlanıp, müşterilerin beğenisine sunulur. Müşterilerin bir tatil köyünden tüm beklentilerini bulabileceğini gösteren bu filmler, hem görsel hem işitsel unsurlarla desteklenir.

Firmamızda çalışan profesyonel ekibimiz öncelikle sizin isteklerinizi dinler ve tatil köyünü gözlemledikten sonra Tatil köyü tanıtım filmi çekimi için kolları sıvar. Bu tip filmlerde en önemli ayrıntı, sektörünüzde bulunan diğer firmalardan farklılığınızı ortaya koyacak yaratıcı düşüncelerdir. Firmamız çekime başlamadan önce hayal sınırlarını zorlayan senaryoları oluşturur. İsterseniz klasik tarzda çekimde yapılabilir.

Kameramanından fotoğrafçısına kadar tatil köyünün her türlü çekimi yapılır. Filmin çekim aşamasında kameramanı, yönetmeni, senaristi ve ışıkçısı uyum içinde çalışır. Gerekirse haftanın 7 günü 24 saati ara verilmeden çalışmalar bitirilir. En kısa süre içerisinde tatil köyü tanıtım filmi çekimi bitirilip, size izlettirilir. Film içerisinde beğenmediğiniz yerler varsa da değiştirirler.
Tatil köyü tanıtım filmi çekimi için son teknolojik ürünler kullanılır.

Alanında uzman kişiler çekilmiş olan film üzerindeki son düzenlemeleri bilgisayar ortamında yapar. Filmde kullanılacak müzikler, tatil köyünün konseptiyle uyumlu olur. İzleyenlerin hem görsel hem de işitsel hafızalarına hitap eder. Tatil köyü içerisinde bulunan yeme- içme alanları, konaklama bölümü, spor alanları, yüzme havuzları, animasyonları ve tüm etkinliklerden filmde bahsedilir. Her saniyeye neredeyse bir görüntü düşecek şekilde ayarlanır.

Tatil köyü tanıtım filmi çekimi, siz filmin kaç saniye gösterilmesini istiyorsanız, ona göre ayarlanır. Film çekiminde kullanılan malzemeler ve filmin süresine göre sizden ödeme alınır. Firmamız en uygun fiyatlarla çekimleri yapar. Son düzenlemeleri bilgisayar ortamında yapan ekip, film üzerine ekleme ya da çıkarma yapabilir. Film çekimi sırasında alanında uzman mankenlerden yardım alınarak, filmin gerçekçi olması sağlanır.